Veri Merkezi (Datacenter) Alt Yapısı

Erciyes Teknopark Bölgesi’nde, üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı ve optimum bir sistem odası ortamının olduğu veri merkezinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK/YS-1536) tarafından onaylanmış olarak yer sağlayıcılığı yapan firmamız, kullandığı tüm donanımlarda yedekli çalışarak, alt yapı kurulumundan projelendirilmesine kadar tüm süreçleri kendi ekibiyle yürütmektedir. Fiziksel mecrası, enerji alt yapısı, internet erişim kapasitesi ve kullanılan donanım özellikleri gibi birçok alanda Türkiye’nin en büyük veri merkezleri arasında yer alan firmamız, ihtiyaç duyulabilecek tüm internet hizmetlerini; kesintisiz, güvenli, sınırsız ve en iyi teknik destek garantisiyle sunmaktadır.

NETWORK

Geniş bant internet alt yapısı, TTNET Metro Ethernet ile sağlanan veri merkezimizin, Türk Telekom santrali ile arasında 1 Gbit/sec kapasiteli ve yedekli fiber optik bağlantı bulunmaktadır. Yeraltından ulaştırılan ve fiziksel olarak korunan fiber hatların yanı sıra, yükseltilmiş zemin altında Cat6-UTP kablolar kullanılarak yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. İnternet güvenliği, WatchGuard güvenlik duvarı (firewall) ürünleriyle sağlanmakta olup, aktif/aktif yapısına göre konumlandırılmıştır. WatchGuard ürünlerinin destek ve bakım faaliyetleri, firmamızın WatchGuard sertifikalı (WG Certified) ekibi tarafından yürütülmektedir. Kurumsal alt yapıyı oluşturan diğer network sistemleri HP ürünleriyle oluşturularak, ihtiyaca göre ürün değişiklikleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Layer 3 yapısına göre oluşturulan network yapısında, tüm portlar Vlan olarak ayrılmış durumdadır.

DONANIM

IBM marka sistemlerden oluşan sunucularımız, Raid yapısına ve Storage mimarisine sahiptir. Garanti desteği firmamız tarafından sağlanan sunucularımız, 7/24 personelimiz tarafından takip edilmekte olup sorun oluştuğu anlarda anında müdahale edilebilmektedir. DNS Sunucusu (DNS Server), Veritabanı Sunucusu (Database Server), Posta Sunucusu (Mail Server), Web Sunucusu (Web Server), Yedekleme Sunucusu (Backup Server) vb. özel işler yürüten sunucularımız, birbirinden bağımsız olarak yapılandırılmış olup, sistemlerdeki arızalar diğer sunucuların çalışmasını etkilememektedir.

YAZILIM

İşletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanan firmamız, envanterinde bulundurduğu yazılımların tamamını lisanslamaktadır. Bu yazılımların birçoğunda üst düzey çözüm ortaklığına sahip olan firmamız, bu sayede yazılımların en güncel sürümlerine sahip olmakla birlikte, teknik sorunlarda üretici firmalardan doğrudan destek alabilmektedir. Firmamızın yazılım ekibi tarafından geliştirilmesine hızla devam edilen kontrol panel uygulamamız ile farklı türlerdeki sunucuların tamamı (web server, mail server, dns server vb.) merkezi bir noktadan yönetilebilecektir. Firmamızın ihtiyaçları ve kalite standartlarına uygun olarak geliştirilen bu uygulama sayesinde, yazılım alt yapısındaki yeniliklerde süreklilik sağlanacaktır.

ENERJİ

400 kVA kapasitesindeki müstakil trafo ile beslenen elektrik sistemimiz, Inform markalı kesintisiz güç kaynakları (UPS) ile anlık elektrik kesinti ve enerji dalgalanmalarına karşı korunmaktadır. Şebekede oluşabilecek elektrik kesintileri, 145 kVA kapasiteli Aksa Jeneratör ile 7/24 önlenmektedir. Elektrik dağıtım, kompanzasyon ve harmonik filtre vb. panolar binaya özel olup, tüm bu enerji alt yapısındaki sistemler haftalık/aylık dönemlerde yetkili firmalar tarafından kontrol edilerek, bakımdan geçirilmektedir.

SOĞUTMA

DC twin-rotary kompresörlü ve yoğunluğu yüksek R-410A soğutucu gazı ile çalışan Toshiba markalı soğutma sistemi, dijital olarak kontrol edilen merkezi yönetime sahiptir. Çift kompresör alt yapısının kullanıldığı bu sistemde, dış ünitelerin çalışma yükleri, çalışma sıralamasını düzenleyen özel bir kumanda ile eşit dağıtılmaktadır. Eksi 43°C sıcaklıkta bile çalışabilen bu soğutma sisteminin, dış ünitelerindeki kompresörlerden herhangi birinin arızalanması durumunda sistemin çalışması, başka dış ünitenin otomatik olarak seçilmesi suretiyle herhangi bir kesinti olmadan devam edebilmektedir.

YANGIN

Elektronik adresli erken uyarı sistemiyle, belirlenmiş olan noktalardaki kıvılcım ve dumana duyarlı sensörlerle yangına karşı gerekli önlemler alınmaktadır.

GÜVENLİK

Sıfır kör noktaya sahip ve 16 adet kameradan oluşan kapalı devre kamera sistemiyle, izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Bina girişindeki şifreli kapının yanı sıra, veri merkezine giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile yapılmakta ve bina güvenliği özel güvenlik görevlileriyle 7/24 sağlanmaktadır. Hareket algılayıcı alarm sistemlerinin olduğu veri merkezinin çeşitli noktalarında, ortam durumunun düzenli takip edildiği ısı ve nem algılayıcılar yer almaktadır.

Sanal Sunucu (VPS Sunucu, VPS Server)


İşlemci (CPU): 1 Core
Bellek (RAM): 1 GB
Sabit Disk (HDD): 20 GB
31 USD/ay
Bugün 31$ karşılığı 57,04 TL (1$=1,84TL)
Genel Özellikler
 • %99 Gerçek Uptime Oranı
 • 1 Gbit/sec İnternet Erişim Kapasitesi
 • Paylaşımsız Trafik Kapasitesi
 • Her Sunucuya 8 Adet (5 kullanılır) IP Adresi
 • Sunulara Özel VLAN Tanımlaması
 • Yüksek Kapasiteli IBM Sunucular
 • IBM Storage Sistemi ve Raid Disk Yapısı
 • HP Network Ürünleri
 • WatchGuard XTM Güvenlik Sistemi
 • Farklı Lokasyonlara Periyodik Yedekleme
 • VMware vSphere ile Tam Kontrol
 • Web/Client Ara Yüzü ile Yönetim
 • Sunucu Monitoring Servisi
 • Ücretsiz Kurulum ve Giriş Seviyesi Destek
 • 7/24 Ticket ve Eposta Desteği
Çözüm Ortakları
Yasal Uyarı
Yazılı izin olmaksızın ve kaynak belirtilmedikçe hiçbir veri kopyalanamaz ya da yayınlanamaz.
Copyright © 2011 - Tüm Hakkı Saklıdır
Güvenli Alışveriş
Online satış işlemleri 256 Bit Comodo SSL
sertifikası ile korunmaktadır.